В Офісі генпрокурора вважають законним відсторонення голови КСУ
Офіс генерального прокурора відреагував на відсторонення президентом Володимиром Зеленським Олександра Тупицького від посади судді Конституційного суду. Воно відбулося згідно вимог чинного законодавства України.
Про це йдеться в заяві Офісу генпрокурора.
Зокрема, в документі називають необгрунтованою позицію Правового департаменту Секретаріату КСУ з приводу того, що положення ч. 3 ст. 154 Кримінального процесуального кодексу України не поширюються на суддів КСУ.
"Припинення повноважень судді КСУ чи звільнення судді КСУ з посади не охоплюють питання тимчасового відсторонення судді КСУ у зв’язку із набуттям ним статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення", - наголошують в Офісу генпрокурора.
Роз'яснюється, що відсторонення від посади є одним із інститутів кримінального судочинства, що закріплений у системі заходів забезпечення кримінального провадження (п.п. 4, 4-1 ч. 2 ст. 131 КПК Кримінального процесуального кодексу України), зокрема, у главі 14 Кримінального процесуального кодексу України.
Порядок застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як відсторонення від посади містить як загальні норми (ст.ст. 154, 155, 156, 157, 158), так і спеціальні, які стосуються суддів (ст. 155-1), а також осіб, що призначаються президентом України (ч. 3 ст. 154).
РБК-Україна писало, що 29 грудня, президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов'язків главу Конституційного суду України Олександра Тупицького на два місяці.
Згодом у КСУ заявили, що президент вийшов за межі своїх повноважень та не має права відсторонити від посади суддю КСУ.
В Офісі Зеленського назвали "юридично нікчемною" заяву КСУ щодо Тупицького.