ru ua

США внесли судно, яке будує "Північний потік-2", у ще один санкційний список

США внесли судно, яке будує "Північний потік-2", у ще один санкційний список Фото: будівництво "Північного потоку-2" (nord-stream.com by Paul Langrock)
Автор: РБК-Україна

Сполучені Штати внесли ще один санкційний список судно-трубоукладчик "Фортуна", яке бере участь у будівництві газопроводу "Північний потік - 2". Також під обмеження потрапив його власник, компанія "КВТ-Рус".

На сайті Мінфіну зазначено, що "Фортуна" і "КВТ-Рус" знаходяться в списку санкцій у рамках закону "Про захист енергетичної безпеки Європи" (Protecting European Energy Security Act, PEESA).

Зазначимо, що із загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км - у водах Німеччини.

Заявлена потужність "Північного потоку-2" складає близько 55 млрд кубометрів на рік. Україна побоюється, що запуск газопроводу може позбавити її доходів від транзиту російського газу в Європу. Роботи були припинені у грудні 2019 року з-за санкцій Сполучених Штатів, проте через рік будівництво відновилося.