ru ua

Байден назвав підсумки голосування виборників "зрозумілою перемогою" і засудив Трампа

Байден назвав підсумки голосування виборників "зрозумілою перемогою" і засудив Трампа Фото: Джо Байден (facebook.com/joebiden)

Джо Байден назвав підсумки голосування колегії виборників в США "зрозумілою перемогою", здобутою їм над нинішнім американським лідером Дональдом Трампом. За попередніми даними, Байден набрав 306 голосів виборників.

Про це повідомляє CNN.

Політик нагадав, що 306 голосів отримали Трамп і нинішній віцепрезидент США Майкл Пенс, коли перемогли у 2016 році. Трамп назвав підсумки голосування колегії виборників значною перемогою.

"За його власними мірками, ці цифри являли собою зрозумілу перемогу тоді, і я з усією повагою пропоную вважати їх такими й зараз", - заявив Байден.

Байден засудить спроби поки ще чинного президента Дональда Трампа оскаржити підсумки виборів, підкресливши, що "в Америці не політики отримують владу, нею наділяє народ".

Джо Байден перемагає на виборах президента США. Він, за попередніми підрахунками виборників, набирає на виборах 306 голосів при необхідних 270 з 538 голосів. Конгрес повинен затвердити підсумки голосування вибірників 6 січня, інавгурація нового президента має відбутися 20 січня.

Радник чинного президента Дональда Трампа Стівен Міллер заявив у понеділок, що у спірних штатах проводиться альтернативне голосування вибірників. Його результати будуть передані в Конгрес США.