ua en ru

У Фонд боротьби з COVID-19 направлять 8,9 млрд гривень: закон набрав чинності

У Фонд боротьби з COVID-19 направлять 8,9 млрд гривень: закон набрав чинності Фото: гроші (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: РБК-Украина

У Фонд боротьби з COVID-19 направлять 8,9 млрд гривень. Це передбачає закон, який в суботу, 28 листопада, набув чинності.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Вчора документ оприлюднили в газеті "Голос України". Він набрав чинності з дня, наступного за днем опублікування.

У документі прописане погашення податкових боргів "Укрнафти" на 30,35 млрд гривень.

Згідно з ним, спочатку Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" отримає від Кабінету міністрів 32,3 млрд гривень компенсації за поставки газу на умовах ПСО, визнає цю компенсацію як дохід, на який буде нарахований податок на прибуток у розмірі 5,95 млрд гривень.

Після цього "Нафтогаз" повинен заплатити "Укрнафті" за раніше поставлений газ і авансовий платіж за газ майбутньої здобичі. З цих коштів "Укрнафта" погасить 30,35 млрд гривень боргів.

Додаткові грошові зобов'язання по ПДВ і податку на прибуток, які виникнуть у "Укрнафти" в результаті операцій купівлі-продажу газу з НАК, складуть 6,2 млрд гривень.

З цього випливає, що сумарний обсяг надходжень до спецфонду держбюджету в рамках операцій між НАК і "Укрнафтою" складе 42,5 млрд гривень (30,35 млрд гривень + 5,95 млрд гривень + 6,2 млрд гривень).

У разі відрахування 32,2 млрд гривень компенсації, яку повинен отримати НАК, виникає залишок 10,3 млрд гривень.

Згідно з документом, надлишок надходжень у сумі 10,3 млрд гривень спрямують на забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 (у сумі 8,9 млрд гривень) та фінансування витрат на реструктуризацію вугільної галузі (у сумі 1,4 млрд гривень).

Нагадаємо, Верховна рада схвалила цей закон у другому читанні 17 листопада.

Як писало РБК-Україна, на початку лютого суд затвердив мирову угоду "Укртрансгазу" з "Укрнафтою" на 15 млрд гривень. Зазначалося, що вона дасть можливість погасити податковий борг "Укрнафти".

Так, у березні 2019 року повідомлялося, що податковий борг ПАТ, за розрахунками, може досягати 30 млрд гривень.