ua en ru

Рада прийняла законопроект про погашення боргів "Укрнафти"

Рада прийняла законопроект про погашення боргів "Укрнафти" Фото: Верховна рада (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: РБК-Украина

Верховна рада прийняла в другому читанні законопроект №4119 про внесення змін до держбюджету на 2020 рік. Він передбачає погашення податкових боргів "Укрнафти" на 30,35 млрд гривень.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За документ проголосували 283 народних депутата.

Закон передбачає, що спочатку Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" отримає від Кабінету міністрів 32,3 млрд гривень компенсації за поставки газу на умовах ПСО, визнає цю компенсацію як дохід, на який буде нарахований податок на прибуток у розмірі 5,95 млрд гривень.

Після цього "Нафтогаз" повинен заплатити "Укрнафті" за 2,06 млрд куб. м газу, поставленого в 2006 (15,1 млрд гривень), і авансовий платіж за газ майбутньої видобутку (24,1 млрд гривень.).

Очікується, що з цих коштів "Укрнафта" погасить 30,35 млрд гривень боргів.

При цьому додаткові грошові зобов'язання по ПДВ і податку на прибуток, які виникнуть у "Укрнафти" в результаті операцій купівлі-продажу газу з НАК, складуть 6,2 млрд гривень.

З цього випливає, що сумарний обсяг надходжень до спецфонду держбюджету в рамках операцій між НАК і "Укрнафтою" складе 42,5 млрд гривень (30,35 млрд гривень + 5,95 млрд гривень + 6,2 млрд гривень).

У разі відрахування 32,2 млрд гривень компенсації, яку повинен отримати "Нафтогаз", виникає залишок 10,3 млрд гривень.

Закон передбачає, що надлишок надходжень у сумі 10,3 млрд гривень спрямують на забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 (в сумі 8,9 млрд гривень) та фінансування витрат на реструктуризацію вугільної галузі (в сумі 1,4 млрд гривень).

Нагадаємо, цей законопроект за основу Рада прийняла на початку листопада.

Як писало РБК-Україна, на початку лютого суд затвердив мирову угоду "Укртрансгаз" з "Укрнафтою" на 15 млрд гривень. Зазначалося, що вона дасть можливість погасити податковий борг "Укрнафти".

Як писало РБК-Україна, в березні 2019 року повідомлялося, що податковий борг ПАТ, за розрахунками, може досягати 30 млрд гривень.