ua en ru

У "Слузі народу" розповіли подробиці засідання комітету з Фокіним

У "Слузі народу" розповіли подробиці засідання комітету з Фокіним Фото: Олександр Качура (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлия Струк

Депутат Верховної ради від фракції "Слуга народу", заступник глави комітету з питань організації держвлади Олександр Качура розповів подробиці засідання комітету за участі першого замглави делегації України у ТКГ Вітольда Фокіна. Нардеп заявив про неправомочність рішення комітету про звернення до президента Володимира Зеленського.

Про це він сказав у коментарі РБК-Україна.

Перший заступник голови комітету Роман Лозинський раніше зазначав, що в постанові не йдеться конкретно про Фокіна, однак Качура це заперечує.

"Прізвище є там (Фокіна, - ред.), у мене є робочі матеріали... Постанови не існує ніякої, тому що вона була прийнята з порушенням регламенту, з порушенням закону. Для того, щоб було правомочним прийняття рішення, потрібно, щоб було 14 депутатів, а було присутньо 13", - пояснив нардеп.

Він розповів, що з початку на засідання комітету було 16 парламентарів, а згодом три вийшли.

"Не мали права ставити на голосування. Потім друге питання - це секретар. Секретаря засідання не було. Ніхто не вів протокол", - сказав Качура.

Замглави комітету наголосив, що питання про постанову не було у порядку денному.

"Третє - у нас не було цього в порядку денному питання. Лозинський сказав, що це його ініціатива як депутата, попросив підтримати, хоча по регламенту заборонено таке. Я впевнений, це рішення буде оскаржене до регламентного комітету", - підкреслив депутат.

На думку Качури, навряд чи цей документ з'явиться у сесійній залі.

"Поки що рішення не прийняте (по постанові, - ред.), кворуму не було, ще зарано говорити, що звернувся комітет. Тому що його навіть не закрили (засідання, - ред.)", - додав парламентар.

Нагадаємо, комітет з питань організації державної влади сьогодні заслухав Фокіна та вирішив рекомендувати Раді звернутися до президента Володимира Зеленського щодо недопущення зради національних інтересів України.

Як писало РБК-Україна, Фокін на засіданні заявив, що поки не бачив підтвердження війни між Росією і Україною, і тому утримується від таких визначень.

Крім того, заступник голови делегації України в ТКГ заявив, що Росія чітко дотримується прописаних у мінських угодах пунктів. За його словами, в такому випадку "проти лому немає прийому".