Угоду з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо перегляду програми дозволить уряду знизити ставки запозичень на зовнішніх ринках. Про це в коментарі РБК-Україна сказав радник президента з економічних питань Олег Устенко.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Біг на місці. Що заважає переговорам з МВФ і чи є у влади план "Б"".
За оцінками Устенка, ставка купона зараз може скласти до 7% річних.
"Вийти на ринок запозичення капіталу можна. Але чи варто це робити зараз, якщо ми перебуваємо у високому ступені впевненості, що наше співробітництво буде продовжено? Якщо ми зараз вийдемо і позичимо на зовнішньому ринку, значить, ми повинні будемо заплатити на один процентний пункт дорожче, ніж після того, як Україна вийде на раду директорів МВФ", - додав радник президента.
Устенко звернув увагу, що зараз немає жорсткого навантаження на уряд у частині зовнішніх виплат. Пікові платежі за держборгом настають у березні та вересні. Але на березень запас міцності вже сформований.
"До вересня з високою часткою ймовірності питання по Україні буде винесено на засідання ради директорів МВФ і після цього ми зможемо виходити і запозичувати під більш низький відсоток", - міркує економіст.
За його словами, внутрішній ринок зараз виглядає краще.
"По-перше, тому що це гривня. По-друге, це відносно недорогий ресурс. Реальні процентні ставки, за якими Мінфін позичає гроші, не такі вже й високі. Якщо припустити, що інфляція за підсумками року буде близько 7% - а вони на внутрішньому ринку розміщуються під 11% - реальна ставка буде близько 4%. Це навіть дешевше, ніж те, що можна було б отримати на зовнішніх ринках", - сказав Устенко.
Нагадаємо, місія МВФ працювала у період з 21 по 23 грудня 2020 року та з 11 січня по 12 лютого 2021 року. В результаті сторони не домовилися про перегляд програми Stand-by, що призвело б до виділення чергового траншу.
У Міністерстві фінансів України не розглядають варіантів дострокового завершення поточної програми Stand-by Міжнародним валютним фондом (МВФ) і укладання нової угоди.