ua ru

Трамп порушив міжнародні зобов'язання США, коли помилував військових з Blackwater, - ООН

Трамп порушив міжнародні зобов'язання США, коли помилував військових з Blackwater, - ООН Фото: Дональд Трамп (flickr.com/gageskidmore)

ООН звинуватила президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа у порушенні міжнародних зобов'язань щодо міжнародного права. Мова йде про помилування Трампом військовослужбовців приватної військової компанії Blackwater.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Нещодавно Трамп підписав указ про помилування чотирьох колишніх військових ПВК Blackwater, яких визнали винними у масовому убивстві цивільних в Іраку. Один з них зізнався, що вчинив злочин з помсти за теракт 11 вересня 2001.

Як вважають експерти ООН, Женевські конвенції зобов'язують держави притягати воєнних злочинців до відповідальності за їх злочини, навіть якщо вони виступають як підрядники приватних служб безпеки.

"Помилування військових з Blackwater - це виклик правосуддю та жертвам різанини на площі Нісур та їх сім'ям", - сказала глава робочої групи ООН щодо використання найманців Єлена Апарак.

В ООН наголосили, що дозволяючи підрядникам ПВК "діяти безкарно у збройних конфліктах", держави зможуть обходити свої зобов'язання щодо міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, Трамп помилував 15 осіб, серед яких були засуджені у справі про російське втручання в американські вибори. Зокрема, президент США помилував Джорджа Пападопулоса та його партнера Алекса Ван Зваана.