ru ua

Ціна, терміни та умови зберігання: що відомо про вакцину для України

Ціна, терміни та умови зберігання: що відомо про вакцину для України Фото: Україна може отримати вакцину Sinovac Biotech (GettyImages)
Автор: РБК-Україна

Україна уклала перший контракт на поставку вакцини від COVID з китайською компанією Sinovac Biotech. На сьогодні відомі можливі терміни поставки, закупівельна ціна і умови зберігання.

Про це йдеться в повідомленні на сайті президента України.

Скільки вакцини закуплять

За контрактом з виробником Україна закупить 1 913 316 доз вакцини від COVID-19. Відповідно, цієї кількості має вистачити для курсу вакцинації понад 950 тисяч українців.

Поставки будуть здійснюватися окремо від механізму COVAX, за яким Україні гарантовано 8 млн доз вакцини безкоштовно для вакцинації 4 млн осіб.

Ціна

Договір підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ "Лекхім", який є уповноваженим представником Sinovac Biotech. Закупівельна ціна складе 504 гривні за одну дозу.

При цьому вакцинація буде абсолютно безкоштовної. Китайською вакциною будуть прищеплювати українців з груп ризику і тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією.

Коли вакцина буде в Україні

Перша партія в кількості 700 000 доз надійде протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, США, Британії, ЄС або компетентними органами інших країн. Іншими словами, на сьогодні вакцина Sinovac Biotech ще є кандидатом, яка завершує клінічні випробування.

Проте вже в січні 2021 року вакцина може отримати необхідний дозвіл. У лютому її подадуть на перекваліфікацію до Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Результати випробувань

Клінічні випробування в різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%.

Зокрема, III фаза клінічних випробувань була проведена в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) і Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань в Бразилії, проміжні результати очікуються 7 січня 2021.

Умови зберігання

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається в шприці і зберігається при температурі від +2 до +8 за Цельсієм.

Коли вакцинація розпочнеться в Україні

Президент Володимир Зеленський вже заявив, що масштабна вакцинація від COVID почнеться в короткі терміни.

"Головне, що ми провели дуже активну кількамісячну переговорну роботу і отримали конкретний результат. У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації", - зауважив Зеленський.