ua en ru

Дистанційне навчання: МОН у понеділок направить рекомендації у регіони

Дистанційне навчання: МОН у понеділок направить рекомендації у регіони Фото: Сергій Шкарлет (mon.gov.ua)

У понеділок, 12 жовтня, Міністерство освіти та науки направить у регіони лист з рекомендаціями щодо переходу закладів освіти на дистанційне навчання. Однак МОН не буде нікого змушувати запроваджувати "дистанційку".

Про це в коментарі РБК-Україна розповів тимчасово виконуючий обов'язки міністра освіти та науки Сергій Шкарлет.

Рекомендаційний лист в першу чергу стосуватиметься "помаранчевих зон" карантину та регіонів, де складна ситуація з поширенням коронавірусу.

"Ми, звичайно ж, будемо офіційно рекомендувати або змішану форму, або повністю дистанційну. Не наказувати, а рекомендувати... Ми нікого не можемо примусити, яку форму навчання застосувати. Вже ж давно здійснилася децентралізація", - сказав Шкарлет.

Т.в.о. міністра зазначив, що органи місцевої влади самі вирішують, коли починати канікули та яку форму навчання запроваджувати у закладах освіти.

"Я закликав бути відповідальними всіх, незалежно від того, чи то школа, чи то заклад вищої освіти. Університети давно, більшість з них знаходяться на дистанційному навчанні задля того, щоб здійснити соціальне дистанціювання", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні у своєму Telegram-каналі Шкарлет звернувся до органів місцевого самоврядування з проханням перевести заклади освіти на дистанційне навчання на найближчі два тижні. Своє прохання він пояснив стримуванням поширення коронавірусу.

Як писало РБК-Україна, президенту Володимиру Зеленському планують запропонувати запровадити в Україні так званий карантин "вихідного дня" та перевести школи на дистанційне навчання.

Крім того, КМДА рекомендувала київським школам розпочати осінні канікули 21 жовтня через коронавірус та наближення місцевих виборів.