ua en ru

Рішення КСУ не вплинуть на безвіз з Євросоюзом, - Стефанішина

Рішення КСУ не вплинуть на безвіз з Євросоюзом, - Стефанішина Фото: Ольга Стефанішина (РБК-Україна)

Режиму безвиза з Євросоюзом нічого не загрожує у світлі останніх рішень Конституційного суду України. Але для зміни ситуації необхідно довести судову реформу до кінця.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр України Ольга Стефанішина.

Вона зазначила, що рішення КСУ з електронного декларування є сигналом для необхідності завершення судової реформи.

"Обставини, в яких приймалися нещодавні рішення Конституційного суду викликають питання та обурення. Це ще один сигнал, що реформа судової гілки влади, над якою зараз триває робота з Венеціанською комісією, має бути доведена до логічного завершення", - заявила Стефанішина.

Також віце-прем'єр зазначила, що Кабмін продовжує роботу над реформами, що підсилюють євроатлантичної інтеграції України.

"Уряд також вживає заходів, які унеможливлять зупинення уже розпочатих реформ, включаючи ті, що є основою для нашої європейської та євроатлантичної інтеграції України. Нагадую, що цей курс України до ЄС і НАТО є остаточним, невідворотним і закріплений в Конституції", - підкреслила Стефанішина.

Раніше посол України при ЄС Микола Точицький повідомив в листі Ользі Стефанішиной, що рішення Конституційного суду України, яке стосується діяльності антикорупційних органів, може привести до припинення безвіза з Європейським союзом. Поки про це в ЄС говорять неофіційно.

Крім цього, голова МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що рішення Конституційного суду України щодо декларування створює проблеми у відносинах з міжнародними партнерами.

Нагадаємо, КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.