ua en ru

Конституційний суд заявив про тиск з боку НАБУ і НАПК

Конституційний суд заявив про тиск з боку НАБУ і НАПК Фото: Конституційний суд (РБК-Україна)

Конституційний суд України відчуває тривалий тиск з боку антикорупційних органів. Вплинути на роботу суду також намагаються політики.

Про це повідомляється у заяві КСУ.

У своїй заяві судді звертаються до президента Володимира Зеленського, голови Верховної ради Дмитра Разумкова і прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Суд стверджує, що протягом кількох місяців він знаходяться під тиском Національного агентства з протидії корупції (НАПК), Національного антикорупційного бюро (НАБУ), а також деяких політиків.

"Незаконний вплив виявляється як на окремих суддів, так і на суд в цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету і втрати суспільної довіри", - сказано в заяві.

Також зазначено, що "незважаючи на звинувачення в упередженості і заангажованості, поширення компрометуючої інформації стосовно професійної діяльності суддів та загрози щодо їх кримінального пресследования", суд і далі буде працювати незалежно і в "інтересах українського народу".

У вівторок Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

В Офісі президента звернення депутатів до КСУ про скасування відповідних антикорупційних норм пояснили тим, що в Україні все ще є "бізнесмени від політики", які не сприймають, що їх спосіб життя, майно і доходи повинні бути під контролем.