ru ua

COVAX підтвердив виділення Україні вакцини від коронавірусу, - Ляшко

COVAX підтвердив виділення Україні вакцини від коронавірусу, - Ляшко Фото: Віктор Ляшко (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Глобальний механізм COVAX підтвердив виділення Україні вакцини від коронавірусу. Безкоштовно вакцинуватися зможуть 20% українців.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в Facebook.

"Сьогодні стало відомо, що Україна, як одна з країн, яка включена в роботу глобального механізму COVAX, має можливість отримати вакцини від коронавірусної хвороби у кількості доз, що дорівнює 20% населення безкоштовно", - повідомив він.

За словами Ляшка, у першій половині наступного року зможуть вакцинуватися близько 4 мільйонів українців. Це буде зроблено шляхом фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів і урядів інших країн.

"Ставимо перед собою завдання забезпечити імунізацію як можна більшої кількості населення перевіреними, якісними і безпечними вакцинами в 2021 році, як коштом глобальних ініціатив, так і шляхом державного бюджету України", - заявив він.

Головний санлікар також додав, що вакцина від коронавірусу від виробника Moderna була включена в глобальний механізм COVAX.

Зазначимо, що за словами Віктора Ляшка, вакцину від коронавірусу в першу чергу отримають професійні групи ризику.

"... ми говоримо про лікарів, силові структури, вчителів. Надалі це люди з групи ризику медичної, там, де найбільше фіксується летальність після інфікування - це люди старшого, похилого віку, а в цій групі - люди з супутніми хронічними патологіями", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше Ляшко заявляв, що Україна отримає максимум 8,5 млн доз вакцини від коронавірусу.

Крім того, Україна увійшла у список країн, яким запропонують спеціальну ціну на вакцину від COVID-19, коли вона з'явиться.