ru ua

Ціни на газ сягнули 20 гривень: постачальники встановили тарифи на вересень

Ціни на газ сягнули 20 гривень: постачальники встановили тарифи на вересень Фото: постачальники газу підняли ціни до 20 гривень (Віталій Носач, РБК-Україна)

Газопостачальні компанії України оприлюднили місячні тарифи на газ для населення. У вересні ціни зросли, проте річні тарифні плани не змінилися і залишаються значно вигіднішими.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані на сайтах компаній.

Місячні ціни, які компанії пропонують на вересень, іноді перевищують 20 гривень за кубометр. Найвищий тариф встановила компанія "Енергія країни" - 20,96 гривень за кубометру. Річний тариф цієї компанії становить 11,22 гривень за кубометр.

Компанія "Київгазенерджи" продає газ по 19,80 гривень за кубометр. У серпні тариф цієї компанії був на рівні 15,76 гривень за кубометр.

Високі ціни і у інших постачальників: "Черкаси газзбут" продає газ по 16,76 гривень, "Умань газзбут" - по 16,78 за кубометр.

Однак більшість постачальників відмовилися від місячних тарифів, залишивши тільки річну пропозицію. Зокрема, це стосується компаній під брендом "Твій Газзбут", на які припадає значна частина ринку. Не пропонує місячного тарифу і "Нафтогаз України".

Водночас деякі компанії пропонують місячний тариф на рівні річного - YASNO продає газ по 8,94 гривні за кубометр на вересень або до кінця сезону.

Деякі компанії продають газ у вересні за нижчою ціною, ніж річний тариф. "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" встановила ціну на рівні 9,35 гривень за кубометр газу, річний тариф становить 13,50 гривні за кубометр, "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" -13,40 гривень за кубометр газу, річний тариф - 13,50 гривень за кубометр.

Тим часом, базові річні фіксовані ціни, як і раніше, будуть коливатися від 7,80 і до 13,50 гривень за кубометр. Більшість компаній встановили річні ціни до 9 грн за кубометр. Кілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ГК "Нафтогаз України" - 7,96 грн за кубометр.