ua en ru

В ізоляції і з щепленням. У МОЗ дали рекомендації на новорічні свята

В ізоляції і з щепленням. У МОЗ дали рекомендації на новорічні свята Фото: глава МОЗ Віктор Ляшко (Віталій Носач, РБК-Україна)

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко закликав українців зустріти Новий рік у колі рідних і близьких, а також з повним курсом вакцинації від коронавірусу. Він також пообіцяв, що посилювати карантин на новорічні свята не планується.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Ляшка в ефірі "24 каналу".

"Закликаю святкувати новорічні свята в безпеці. В ізоляції з рідними, а також повним курсом вакцинації. Це дозволить оптимістично дивитися в нову хвилю", - сказав міністр.

Відповідаючи на питання щодо можливості посилення карантину на Новий рік, Ляшко сказав, що зараз Україна перебуває в адаптивному карантині і до новорічних свят запровадження додаткових обмежень не планується.

"Ми запровадили додаткові обмеження з 6 грудня", - зазначив голова МОЗ.

Він також додав, що не пов'язує початок нової хвилі коронавірусу з новорічними святами. За його словами, традиційно в осінньо-зимовий період відбувається спалах захворювань на грип та ГРЗ. Зазвичай вона починається у середині лютого і продовжується до середини березня.

"Минулого року у цей проміжок часу була нова хвиля. Ми тоді після (новорічних – ред.) свят запроваджували карантинні обмеження, і нам вдалося відтягнути хвилю у часі", - уточнив Ляшко.