ua en ru

Вакцинація від COVID в Україні може бути безкоштовною. У МОЗ розповіли для кого

Вакцинація від COVID в Україні може бути безкоштовною. У МОЗ розповіли для кого Фото: Максим Степанов (РБК-Україна)

В Україні в першу чергу збираються вакцинувати від коронавірусу близько 20 мільйонів людей з різних груп ризику. Їх прищеплювати збираються за рахунок бюджету.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера".

"Всі категорії ризику - це близько 20 мільйонів чоловік. Ми вважаємо, що їх треба вакцинувати і потрібно вакцинувати за рахунок держбюджету. Це люди старше 60 років, люди з супутніми хворобами, це всі категорії за професійною ознакою. Їх треба прищепити за рахунок бюджету, і ми вважаємо, що це буде правильно", - сказав Степанов.

Також Степанов заявив, що вже визначені критерії для закупівлі вакцини від коронавірусу. Це схвалення ВООЗ і певних країн.

Раніше у МОЗ розповіли, що Україна повинна отримати партію вакцини від міжнародного механізму COVAX в кінці першого - на початку другого кварталу 2021 року.

У новому випуску "Свободи слова Савіка Шустера" експерти з питань медицини Максим Степанов, Михайло Радуцький, Олександр Коляда, Михайло Фаворов та інші відомі українці обговорюють нові вакцини від коронавірусу і чи взагалі зможе вакцинація нарешті повернути нас до звичайного життя. Крім того, разом з представниками малого і середнього бізнесу гості студії пробують дати відповіді на питання: чому українські підприємці вийшли на протести проти касових апаратів та чому влада пішла на компроміс із ними?

Випуск "Свободи слова Савіка Шустера" від 4 грудня

Нагадаємо, у попередньому випуску ток-шоу стало відомо, на яку суму США надали фінансову допомогу Україні починаючи з 2014 року.

Скільки грошей отримала Україна від Конгресу США

Ефір був багатий на суперечки. Наприклад, щодо кроків стосовно виведення країни з кризи емоційно посперечалися заступниця голови офісу Зеленського Юлія Ковалів та епатажний Олег Ляшко.

Суперечка Ковалів з Ляшком

А от скандальний нардеп Ілля Кива взагалі зганьбився у прямому ефірі через Джорджа Сороса, на якого політик покладає відповідальність ледь не за всі проблеми України.

Ілля Кива зганьбився через висловлювання про "групу Сороса"

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін детально відповів Киві на "закиди" про відносини між Україною та США й про так зване зовнішнє управління.

Клімкін відповів Киві на "закиди", що нібито Україною керує Сорос

Також голова Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха розповів про шляхи виведення країни із кризи та підтримку українського виробництва.

Наталуха висловився про підтримку внутрішнього виробника

Крім того, на минулому тижні любителів футболу сколихнула новина, що збірній України присудили технічну поразку у матчі з швейцарцями. Тренер нашої команди Андрій Шевченко не стримував емоцій, коментуючи несправедливе рішення УЄФА.

Андрій Шевченко висловився про технічну поразку збірної України