ua en ru

Не висувайте нам ультиматумів: Кравчук закликав РФ розблокувати переговори ТКГ

Не висувайте нам ультиматумів: Кравчук закликав РФ розблокувати переговори ТКГ Фото: Леонід Кравчук (УНІАН)

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук закликав Росію розблокувати переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Він наголосив на необхідності зосередитися на важливих для українців питаннях.

Про це повідомляє Офіс президента України.

Кравчук заявив, що зараз необхідно працювати над реалізацією паризьких домовленостей "нормандської четвірки" для наближення миру. Він зазначив, що українська сторона зацікавлена в конструктивній роботі ТКГ.

"Не висувайте нам ультиматумів. Ми не в СРСР і не під Кремлем. Україна - незалежна держава, яка не дозволить диктувати їй будь-які умови", - звернувся Кравчук до російського представника Бориса Гризлова.

Також Кравчук закликав російську сторону не створювати "каменів спотикання", а "рухатися вперед" у переговорах щодо Донбасу.

Нагадаємо, Україна в ОБСЄ звинуватила Росію в блокуванні роботи ТКГ одразу на кількох напрямках. Вже декілька місяців в ТКГ не обговорюються політичні аспекти та завдання.

Водночас президент Володимир Зеленський запевняв, що Україна не піде на шантаж з боку Росії в переговорах щодо врегулювання на Донбасі.