ua en ru

Батьки зможуть за бажанням отримати гроші замість "пакета малюка" з 2021 року

Батьки зможуть за бажанням отримати гроші замість "пакета малюка" з 2021 року Фото: пакунок малюка (koda.gov.ua)
Автор: Юлия Струк

Верховна рада відмовилася від монетизації "пакунку малюка" і залишила його в натуральному вигляді. Проте з літа 2021 року батьки зможуть отримати гроші замість допомоги в натуральному вигляді.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Відповідний законопроект №3006а у другому читанні підтримали 264 нардепи.

Закон визначає, що вартість одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", відповідно до бюджетного фінансування, становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини.

У документі уточнили перелік отримувачів допомоги "пакунок малюка" в разі відсутності батьків. Ними мають бути усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Закон надав можливість отримувачам допомоги за їх бажанням з 1 липня 2021 року отримувати виплату грошової компенсації замість "пакунку". При цьому Кабінету міністрів доручили опрацювати відповідний порядок.

Нагадаємо, 17 вересня у Раді підтримали за основу законопроект, яким пропонувалося відмовитися від монетизації "пакета малюка" і залишити його в натуральному вигляді, за закон проголосували 316 нардепів.

Як писало РБК-Україна, в серпні у Верховній раді зареєстрували відповідний законопроект №3006а.

Відзначимо, Міністерство соціальної політики не виключало повернення "пакунків малюка" в натуральному вигляді замість виплат.