ua en ru

Кабмін зобов'язали заздалегідь попереджати про введення карантину

Кабмін зобов'язали заздалегідь попереджати про введення карантину Фото: Кабмін (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлия Струк

Верховна рада зобов'язала Кабінет міністрів заздалегідь попереджати про введення карантину. Рада підтримала відповідний проект постанови №4320.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За документ проголосували 303 парламентарі.

Мова йде про наступні карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19, а саме про заборону:

регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні;

  • відвідування навчальних закладів здобувачами освіти;
  • прийому відвідувачів суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері культури;
  • прийому відвідувачів у кінотеатрах;
  • прийому відвідувачів суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе і т.п.);
  • прийому відвідувачів у торгово-розважальних центрах;
  • прийому відвідувачів суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торговельного та побутового обслуговування населення;
  • залишати місця свого проживання.

ВР рекомендує уряду вводити на відповідній території більше однієї з цих заборон виключно за умови оприлюднення такого рішення не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку їх дії.

"Не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів поінформувати про програми (заходи), які будуть введені для підтримки вразливих груп населення, працівників і суб'єктів господарювання, зокрема з організації перевезень працівників до місця роботи і у зворотному напрямку ", - зазначено в постанові.

Пропонується не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії двох і більше таких заходів внести в Раду проект закону про державну підтримку та пільги для населення і бізнесу, які будуть відчувати негативні наслідки у зв'язку з посиленням карантину.

Нагадаємо, Рада раніше провалила голосування за рекомендацію Кабінету міністрів скасувати карантин вихідного дня. Народні депутати не схвалили проект постанови №4381.

Як писало РБК-Україна, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що якщо скасувати обмежувальні заходи, захворюваність на коронавірус може досягти 30 тисяч осіб за добу.