ua en ru

ЄСПЛ прийняв до розгляду справу України проти Росії по Криму

ЄСПЛ прийняв до розгляду справу України проти Росії по Криму Фото: прапори ЄС (flick com)

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) сьогодні прийняв рішення щодо порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, за позовами України проти Російської Федерації. Справу прийняли до розгляду.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра юстиції України та уповноважений з питань Європейського суду з прав людини у Мін'юсті Іван Ліщина.

Як він повідомив, при прийнятті цього рішення суд прийняв до уваги, зокрема, розмір і чисельність російської військової присутності в Криму, яка збільшилась з січня по березень 2014 року без згоди української влади.

"Він (суд, - ред.) також вважає версію уряду України послідовною протягом усього судового розгляду: вони надали детальну і конкретну інформацію, підкріплену достатніми аргументами, щоб довести, що російські війська не були пасивними спостерігачами, а брали активну участь в передбачуваних подіях (окупації Криму, - ред.)", - написав він.

Раніше російська сторона наполягала на тому, що Україна нібито не дотримується критеріїв прийнятності, які викладені в Конвенції про захист прав людини. Українська сторона підкреслює, що Москва з 27 лютого 2014 року здійснює ефективний контроль над Кримом, а також застосовує "адміністративну практику" порушень прав людини.

Нагадаємо, ЄСПЛ почав слухання у справі України проти Росії ще в вересні 2019 року.